Raporlama

Telefon, e-posta ve web üzerinden gelen bildirimler uzmanlarımız tarafından yanıtlanarak dosyalanır. Aynı gün içinde kurumunuzca belirlenen yetkili kişiye/kişilere raporlanır. Bildirimlere firmalar tarafından verilen yanıtlar da bildirim sahibine iletilerek sürekli ve güvenilir bir iletişim kanalı oluşturulur. Sistemimiz sayesinde anonim bildirim sahipleriyle de iletişime geçmek mümkündür. Etikhat bildirim formları şirketin etik prosedürlerine göre özelleştirilebilir esnek bir yapıya sahiptir.

Günlük raporlamaların yanında Remed Etikhat olarak tüm etikhat bildirimlerinin gelişim sürecini sizlerle birlikte takip ediyor ve ay sonu özet raporlama, yıl sonu ise benchmark raporlamalarıyla etikhat süreç yönetiminize destek veriyoruz. 

Tamamen bağımsız bir kuruluş olarak, etikhattın kullanımı sırasında hem kurumun hem de çalışanların gizliliklerini sağlayabilmek için global gizlilik direktiflerinin öngörmüş olduğu mümkün olan tüm önlemleri alıyor ve süreci son derece hassas şekilde yönetiyoruz. Kişinin rızası olmaksızın hiçbir şekilde kimlik bilgileri ya da kimliğini ortaya çıkarabilecek herhangi bir bilgiyi kurum yöneticileri ve 3. şahıslar ile paylaşmıyoruz. Gizlilik prensiplerinin en sıkı şekilde kontrol edilmesi bilgi paylaşımının endişe duyulmadan yapılmasına olanak tanımaktadır.

Remed Etikhat iş süreçlerimiz KVKK uyumlu olup ISO/IEC 27001: 2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi sertifikalarımız bulunmaktadır.